Gyermekek és a fogyókúra. ÉLŐ beszélgetés
Miért kényszerül rá egy gyermek, hogy fogyókúrázzon? Hogyan hat ez rá lelkileg? Rá lehet szólni egy túlsúlyos gyermekre, hogy egyen kevesebbet?
Minden szülő szeretne a gyermekének gondtalan, csodálatos gyermekkort biztosítani, de a tökéletes gyermekkor valójában illúzió.
A gyermekek is átélnek félelmeket, szoronganak, lehetnek nehezebb periódusaik. Nem mindig találják a helyüket a közösségben vagy konfliktust élnek meg a családban. Ezek az élet sokszor elkerülhetetlen dolgai.
A leggyakoribb gyermekkori pszichológiai problémák:
Ezen az oldalon a különböző gyermekkori pszichés problémákról olvashatsz.
Miért kényszerül rá egy gyermek, hogy fogyókúrázzon? Hogyan hat ez rá lelkileg? Rá lehet szólni egy túlsúlyos gyermekre, hogy egyen kevesebbet?
Egy budapesti középiskolában ma egy 18 éves fiú megkéselte az osztálytársát.
2 éve tart már a koronavírus járvány. A most 2-3 éves gyermekek és a kisebbek eddigi életük egészét vagy nagyobb részét ilyen-olyan módon szociálisan izoláltan élik. De vajon hogyan hat ez a társas fejlődésükre? Zárkózottabbak lesznek? Maradandóan hat majd a fejlődésükre a bezártság?
„Csapatban megoszlik az egyéni felelősség, gyakran fordul elő, hogy beleviszik egymást a zaklatásba – mondja a gyermekpszichológus – amikor viszont kiderül egy ilyen ügy, és egyenként veszik elő és kérik számon őket, akkor összeomlanak, mert nem gondolták korábban, hogy amit csináltak, annak ekkora súlya van”.„Ilyen esetekben nekik is segíteni kell lelkileg, még akkor is, ha
Megjelent Berkeiné T. Petra Különleges barátok c. érzékenyítő mesekönyve, ami az ovis/kisiskolás korosztály számára segít közelebb hozni a sérült gyermekek világát.
Nem lehet elégszer elmondani, mennyire fontos az, hogy beszélgess a gyermekeddel, ha azt látod, valami nyomja a lelkét. (Meg egyébként is persze) Kérdezz tőle konkrétabb dolgokat, ne csak annyit, hogy „Na, mi volt ma a suliban?” Ha leráz, akkor is menj utána egy idő után. Sok gyermek, főleg kamaszkorban nem szereti, ha egyből lerohanják kérdésekkel,
SOHA ne hagyd figyelmen kívül, ha a gyermeked azt mondja, bánták őt az iskolában. Ez az iskolai bántalmazás egyik legegyértelműbb jele.
A tikkelés gyakori jelenség gyermekkorban, mégis nagyon keveset tudunk róla. Sokszor még a nevét sem ismerik. Így legtöbbször nem is kezelik jól sem a szülők sem a gyermek környezete. Ez viszont árthat is! Olvasd el a cikket és tudj meg többet róla!
Őszinte leszek, könnyezve néztem vissza…Itt tudjátok megnézni a Fókusz riportot, amiben szakértőként nyilatkozom. Az adást itt nézheted vissza!
Akkor kérd az INGYENES Gyermekpszichológiai Magazin Hírlevelet és én minden hónapban elküldöm neked a legfrissebb híreket, cikkeket és különleges ajánlatokat a Gyermekpszichológus BLOG-tól!
hallgasd meg az adást: „Félek, hogy valami baj éri a gyerekemet!” Félelemről akkor beszélünk, ha van valamilyen konkrét oka az aggodalomnak. Pl. Beteg a gyerekem és félek, nehogy kórházba kerüljünk.A szorongásnak ezzel ellentétben nincs ilyen konkrét tárgya. Általánosságban félek, hogy valami nagy baj éri őt. Nem tudom pontosan, hogy mi vagy nem annyira kézzelfogható. Félek,
hallgasd meg az adást: Nem egyszer megjártam már a gyerekeimmel a kórházat. Rotavírus csecsemővel, súlyos neurológiai betegség, MR, altatás, kéztörés… És 14 évig voltam a másik oldalon is kórházi pszichológusként. Azt hiszem én már mindent (is) láttam. Akárcsak Dr. Kőnig Róbert gyermeksebész aki az egyik budapesti kórház traumatológiáján dolgozik. Ja, oda is vitt már be minket
hallgasd meg az adást: Tudom milyen idegölő, amikor azt látod, hogy a te gyereked még nem forog, ül, áll, pedig a kortársai többségének ez már simán megy. Mi is így voltunk anno a lányunkkal. Ezen a helyzeten az sem segített, amikor más anyukák szinte versenyt csináltak a gyerekeik mozgásfejlődésből. Bezzeg az én gyerekem már forog,
Neked milyen melleid vannak? Erre a kérdésre legtöbbször az esztétikummal kapcsolatos válaszok jönnek: nagy, kicsi, megereszkedett, feszes stb. De azt vajon tudod, hogy mennyire mirigyes? Vagy hogy a hónod alatt is ki kell tapogatnod magad az önvizsgálat alatt? És azt tudtad, hogy a férfiaknak is lehet emlődaganata?
A böngészés és bankkártyás fizetés biztonságát SSL védelem garantálja.
2011-2022 © bojtiandrea.hu Minden jog fenntartva!
Az oldalonmsütiket használunk, hogy jobb felhasználói élményt nyújthassunk neked. Az "Elfogadás" gombra kattintva hozzájárulsz az összes süti használatához.