Életem egyik leggyorsabban megoldott terápiás „ügye” még a pályám elején történt velem. Egy anyuka hívott, hogy időpontot kérjen a rendelésre. De csak pár héttel későbbre tudtam adni neki. Ezért a telefonban megkértem, hogy addig is, beszéljék át a férjével a kérdéseiket és írják le egy lapra, hozzák el magukkal az első konzultációra.
Pár nappal később csörgött a telefon. Ugyanez az anyuka keresett, hogy szeretné lemondani az időpontot. Megbeszélték ugyanis a férjével a problémákat, és rájöttek, hogy meg tudják maguk is oldani. Hálásan köszöni a tanácsot. 

No persze, boldog lennék, ha mindenkinek ilyen szépen megoldódna az ügye. A valóság azonban az, hogy elég strukturált és komplex módon dolgozunk mi gyerekpszichológusok a családokkal. Igen, a családokkal. Nem csak a gyerekekkel.
A történet tanulsága pedig az, hogy igen sok terápiás elem átültethető a hétköznapi gyakorlatba a mi munkánkból. Legyen szó magáról a gondolkodás menetéről, a megfigyelésekről, a felmerülő probléma komplex megoldásáról.
Ezért arra gondoltam, hogy meghívom egy beszélgetésre a terapeuta társamat, Heilmann Ágnes klinikai gyermek- és ifjúságpszichológust. Ha szívesen belesnél a gyerekterápiás kulisszák mögé, akkor az adást megtalálod a kommentek között. 

Nézd meg az adást a YouTube csatornámon vagy hallgasd a Spotify-on és az Apple Podcast-en. Kattints a linkekre: