Titkolózás a gyerek előtt. Jó vagy rossz titok. Így magyarázd el a különbséget!

Gyermekpszichológiai szempontból alapvetésnek gondoljuk, hogy ne kérjünk titoktartást a gyerekektől és ne titkolózzunk előttük a fontos kérdésekről. De mit jelent ez valójában? Egy szülinapi meglepetés titoktartásra sem lehet kérni?

Vannak jó és rossz titkok

Alapvető különbség a jó és a rossz titkok között, hogy a jó titoknak örülünk. Izgatottan várjuk, hogy kiderüljön, és miután kiderült, mindenki boldog lesz tőle. Ilyen például egy születésnapi meglepetés vagy a kistestvér érkezésének a híre.

Ellenben a rossz titkok nyomasztóan hatnak ránk. Szorongással , rossz érzésekkel töltenek el, és időben nincsen végük. Vannak olyan rossz titkok, melyek soha nem derülnek ki. Gondoljunk egy bántalmazó iskolai kapcsolatra, a szexuális abúzusra vagy a szülők egymás elleni uszítására. „Ne mondd el apádnak, hogy pénzt adtam neked!”

De ide tartoznak az olyan nagy jelentőségű családi titkok is mint a szülő személyének a kiléte, az örökbefogadás vagy egy eltitkolt házasságon kívüli kapcsolat.

Egy nagyon fontos üzenet a titkokkal kapcsolatban! Mondd meg a gyerekednek, hogy ha rosszul érzi magát azért, mert valaki titoktartásra kérte, akkor azt mindenképpen mondja el neked. Ez nem árulkodás.

Ha részletesebben is érdekel, hogyan taníthatod meg a gyerekednek a különbséget a jó és a rossz titkok között, akkor nézd meg ezt a videómat:

ingyenes kurzus

A te gyermeked

web fooldal 6 ingyenkurz (1)
  • Tud türelmesen várakozni vagy úgy érzed túl hamar türelmetlenné válik?
  • Eljátszik szépen egyedül vagy folyton csak téged nyaggat, hogy játssz vele?
  • Hagyja, hogy nyugodtan telefonálj és válts néhány szót egy másik felnőttel vagy állandóan közbeszól?

Ha így érzed, akkor neked készítettem el az „Így tanítsd türelemre a gyermeked” INGYENES online gyermekpszichológiai kurzust. Kattints a gombra és töltsd le.

ÉRDEKELNEK AZ ÚJDONSÁGOK?

IRATKOZZ FEL A HÍRLEVÉLRE!

A legfrissebb gyermekpszichológiai hírek személyesen tőlem!